Cestování po ČR Novinky Rady na cestu Tipy na výlet

Cestování vlakem – lze to levněji? 3

Když se řekne cestování, nemusí to znamenat nutně jen letadlo nebo cestu několik hodin autem. V poslední době se zlepšili železniční sítě, spousta nových vlaků, propojení s nejrůznějšími evropskými destinacemi a městy, takže se vlakem dá dostat takřka kamkoliv. Sama jezdím poměrně často do Německa a v loňském roce jsme si s partou troufli dokonce už i vlakem. Lze na cestě vlakem ušetřit? Co se vyplatí?

In Karty

Cestujete-li v rámci České republiky opravdu hodně, například denně do práce a ještě i jinam, vyplatí se vám tato karta. Jste-li studenti, její pořízení je takřka za hubičku. Cesta do/z práce se vám tak během celého roku vyplatí a k tomu můžete cestovat levněji do Ostravy, Prahy, Brna, Karlových Varů, zkrátka kamkoliv v republice.

Nákup přes internet

Týká se většinou zahraničí a ceny jsou právě přes internet lepší. Mnohdy ani jinak jízdenky do evropských destinací nekoupíte, budete to mít mnohem pohodlnější, vyberete si místo, kde chcete sedět a podobně. Navíc nákupy online vám připisují body navíc, které můžete sbírat a časem uplatnit.