Ostatní

Masáže lávovými kameny jsou dokonalou relaxací, která navíc podpoří regeneraci organismu

Zdravotní přínosy různých druhů masáží využívají lidé již po velmi dlouhou dobu. Láva je minerál, který má vulkanický původ. K masážím se využívají hladké kameny vyrobené z lávy, v kombinaci s teplem, které do organismu vysílají, a dotyků terapeuta, společně s masážními aromatickými oleji.

Výhody a přínosy masáže lávovými kameny

Teplo a energie, které kameny do těla předávají, stimulují organismus, podporují jeho detoxikaci, díky které se zbaví škodlivin a podporují lepší přenos kyslíku. Uvolněná tkáň umožňuje také lepší vstřebávání živin a dalších tělu prospěšných látek. Nezanedbatelná je též podpora lymfatického systému. Lávové kameny jsou vhodnou volbou pro uvolnění ztuhlých svalů. Pro masáže se využívají díky své schopnosti akumulace tepla. Před samotnou masáží dochází k jejich nahřátí, které se provádí pomocí horké vodní lázně. Kameny se pak následně přikládají na jednotlivé části těla, dle potřeby. Nejčastěji se jedná o místa podél páteře, ale lze je umístit i na břicho, hruď, nohy, chodidla, dlaně nebo na obličej. Používají se různé velikosti kamenů a to podle místa, na které jsou přikládány.

Masáž lávovými kameny není vhodná pro osoby s vysokým krevním tlakem, osoby, které citlivě reagují na teplo, mají na těle spáleniny od slunce nebo těhotné. V těchto případech je vhodná konzultace s lékařem.

E-shop MAGIE PŘÍRODY

Zde naleznete nejen lávové kameny, ale i další minerály a přírodniny. Oblíbený je jantar. V pradávných dobách lidé věřili, že se jedná o kámen s ochrannou mocí. Také se používal v případě výskytu zánětů nebo pro utišení bolesti. Ceněné jsou kousky, ve kterých se nachází hmyz nebo květiny. Jedná se o mineralizovanou pryskyřici některých stromů. Silné účinky může mít také křišťál. Na e-shopu z něj naleznete šperky, přívěsky nebo třeba stromečky štěstí, které jsou dokonalou dekorací do interiéru.