Ostatní

Pracovní obuv má výrazný vliv na váš výkon i vaše zdraví

Obuv je tématem, kterému se většina lidí příliš nevěnuje, zejména pracovní obuvi. Jelikož strávíme prací výraznou část našeho života, je potřeba dbát na to, abychom zbytečně neohrožovali při práci své zdraví. Nosit nevhodnou pracovní obuv znamená čelit možným problémům se zády i s klouby. V případě manuální práce jde rovněž o větší riziko, že dojde k pracovnímu úrazu. Kvalitní pracovní obuv přitom není drahá, stačí se obrátit na české výrobce, kteří mají nejlepší poměr ceny a kvality.

Jakou obuv zvolit

Pokud pracujete v dílně, v provozu nebo zkrátka s těžkou technikou a riskujete, že vám těžký předmět nebo nástroj spadne na nohu, je zapotřebí si pořídit pevnou koženou obuv. Ideální volbu představuje celokožená pracovní obuv REPA, kterou najdete v eshopu Repa.cz. Tato obuv skvěle tlumí nárazy při chůzi, což šetří vaše klouby, je také pevná, takže v ní máte jistý krok. Kromě práce se skvěle hodí třeba i pro turistiku. Nabízí se vám kožené polobotky, sandál, ale i kotníkové boty, vždy s cenou do 1000kč. Pokud často pracujete venku a to i za deštivého počasí a musíte se často brodit v blátě, vyberte si také pracovní holínky, zajisté je v nevlídném počasí oceníte.

Velmi populární obuví je obuv Prestige. Jedná se o kvalitní boty vyráběné na Zlínsku, které mají dlouhou tradici a v tuzemsku si získaly skvělou pověst pohodlných a přitom pevných a spolehlivých bot s dlouhou životností. Budete možná šokování nízkou cenou. Tyto boty se nabízí v mnoha provedeních a kromě zaměstnání je využijete třeba i na sport a pro volný čas.

V eshopu naleznete také ochranné pracovní pomůcky, které jsou při manuální práci nezbytné. Vybírat můžete pracovní rukavice, ale i pomůcky pro svářeče, kováře a další povolání. Dbejte na zdravou pracovní obuv a správnou ochranu, aby pro vás práce nebyla zbytečným rizikem.