Ostatní Rady na cestu Tipy na výlet

Cestování – pár tipů, které vám mohou pomoci! 3

Cestování je oblíbená kratochvíle spousty lidí, ale ne všichni na to mají dostatečné finanční prostředky. Zajistit si letenky, popřípadě celý zájezd u cestovní kanceláře, která vám vše upraví, jak potřebujete. To se vyšplhá na celkem závratnou částku. Možná i proto šetříte celý rok, aby vaše letní dovolená stála za to! Nemusíte utrácet horentní sumy za cestování, stačí vědět, jak na to!

Několika hvězdičkový hotel nebo penzion

Máte určitě na výběr. Chcete trávit dovolenou v luxusu? Pak za to budete muset zaplatit, to je jasné! Pokud vám však nevadí společná koupelna nebo dokonce hostely, můžete se ubytovat i tam! Hledejte cenově výhodné ubytování, nebojte se jej měnit, když najdete něco levnějšího. Za ušetření vám to přeci stojí!

Přesun ve vhodnou dobu

Potřebujete se dostat z místa na místo? Pokud to je jen trochu možné, nevybírejte si doby, kdy jsou ceny příliš vysoké. Firmy počítají s tím, že lidé se nejčastěji k cestě odhodlávají v pátek večer. Naopak třeba z Prahy do Ostravy se brzy ráno dostanete podstatně levněji. V zahraničí používejte sleeping buses. Vyjedou v noci a ráno můžete být v cíli!