Rady na cestu

Cesty za hranice se sjednanou pojistkou aneb dovolená zodpovědně

Moderní doba nám přináší řadu překvapení, ať už pozitivně nebo negativně laděných. Všichni se ale jistě shodnou, že události roku 2020 nemohl nikdo předvídat. Problémy, které přinesl, jistě budou lidstvo zaměstnávat ještě dlouho, ale neznamená to, že každodenní život utichne a nebudeme už cestovat za sluncem, odpočinkem a poznáním. Naopak, letní dovolená přináší relaxaci, takže je důležitá i z pohledu duševního zdraví. Ale pozor, dnes více než kdy jindy platí, že s vhodně zvolenou pojistkou budete mít za zády spolehlivého partnera do nepohody.

Výdaje za karanténu si musíte hradit sami

Rozdíly jsou zcela jasné, cestovní pojištění a koronavirus znamená jisté změny, ale nenese s sebou nic, co by nebylo možné akceptovat. Tak například, výdaje za karanténu nebo testování na covid 19 je nutné zaplatit z vlastní kapsy, ale pokud bude kvůli koronaviru nutné lékařské ošetření v zahraniční destinaci, nastupuje už pojišťovna.

Pokud máte další otázky, není nic snazšího než případně kontaktovat asistenční službu, která je připravena odpovídat bez ohledu na to, jestli je právě poledne nebo půlnoc. Funguje totiž nonstop a je vždy připravena velmi efektivně pomoci.

Online dohoda je rychlá a věcná

Dojít na pobočku a dohodnout si podmínky pojistné smlouvy osobně. Kolik volného času nás podobný úkon vlastně stál, že? Stačí si vzpomenout a poděkovat moderní době za to, že existuje i jiná varianta, která je mnohem přívětivější i pro peněženku. Pojištění do zahraničí on-line může tedy být sjednané bez zbytečných prodlev, klidně i večer před odjezdem. Stačí už jen dořešit potřebné detaily, protože cestovní pojištění může mít i řadu různých dodatečných připojištění nad rámec klasické smlouvy. Nezbývá pak než popřát – šťastnou cestu!