Cestování po ČR Rady na cestu

Chystáte se do stověžaté Prahy? Plánujte svůj výlet ekonomicky

Pokud plánujete návštěvu hlavního českého města a máte omezený rozpočet, promyslete si, jaké výdaje jsou nezbytné. Praha se již dávno plně přizpůsobila všem vrstvám turistů, vyjít vstříc dokáže těm nejnáročnějším, ovšem i těm, kteří mají hluboko do kapsy.

To nejkrásnější je zadarmo

Pokud je váš rozpočet našponovaný, a přeci se nechcete ničeho vzdát, využijte především návštěvu památek, které jsou v Praze zdarma. Po Vltavě se nejspíš nesvezete, ale zato můžete vodáky pozorovat z Karlova mostu, který je jedním z největších pražských monumentů a je vyhledávaným cílem turistů.

S tím také souvisí jeho jediná „nevýhoda“–jsou na něm často davy turistů. Nicméně pokud vám nechybí trpělivost, určitě se vám poštěstí najít si aspoň na pár minut místečko, z kterého si přítomnost na této unikátní stavbě užijete i s jeho jedinečnou atmosférou. Podobně na tom budete také u Pražského hradu, kde se vám zcela zdarma nabídne překrásný výhled na město.

Jídlo a ubytování nehledejte v centru

S omezeným rozpočtem jsou v těžkém nesouladu ceny ubytování a jídla v centru města. Ostatně, jako v každé světové metropoli. Proto se jim radši obloukem vyhněte, a na něco na zub si zaskočte mimo centrum. I v okrajových částech Prahy je spousta slušných restaurací, polévkáren nebo stánků se street food, ve kterých vaše peněženka nezapláče, a chuťové buňky budou spokojené.

Podobně je to i s ubytováním, které vám v nejlepším poměru cena/výkon nabídne pražská ubytovna v Rezidenci Topolová. Cena za jednolůžko je zde 440 Kč/noc a v případě více osob se dostanete i na cenu pod 300 Kč za osobu, což je na Prahu skvělá cena.

S dopravou si hlavu nelamte, choďte pěšky

Ač je Praha největším městem České republiky, jeho centrum není tak velké, aby bylo nevyhnutelně nutné pořizovat si k jeho prozkoumání lístky na městskou hromadnou dopravu. Stačí si chytře obstarat levné ubytování v již zmíněné Rezidenci Topolová a Prahu pak budete mít jako na dlani. Dobrá lokalita, z které bude všude blízko, vám umožní ušetřit výdaje za MHD.

Pro návštěvu Prahy jsou ideální jarní nebo podzimní měsíce.