půjčovna dodávek
Tipy na výlet

Jak se připravit na dlouhou cestu dodávkou

Dovolená, to není jen relax na pláži, ale i předcházející cesta. A s tou souvisí i nepříjemné horko, kolony a dítě nudící se v autosedačce. Pokud se ale na cestu důkladně připravíte, zvládnete vše hravě, v klidu a v bezpečí. Půjčovna dodávek Praha a půjčovna dodávek Brno mají tipy, které vám vaši cestu usnadní.

Mnozí na dlouhé cesty vyrážejí z večera tak, aby většinu cesty absolvovali během noci, kdy je provoz podstatně menší. Pokud si však nejste jisti tím, že takovou jízdu zvládnete, běžte raději dříve do postele a přivstaňte si, výsledek bude podobný. Pokud byste byli unaveni, klesala by vaše koncentrace – a to by mohlo mít negativní vliv na bezpečnost vaši, ale i vašeho okolí. Naše půjčovna dodávek Praha a půjčovna dodávek Brno zastává názor, že řídit by měl jen ten, kdo se na to stoprocentně cítí. Kofeinové nápoje sice mohou pomoci, ale nejsou všemocné.

Odpočívejte a nezapomínejte na stravu

Nikdy na cestu nevyrážejte po jídle těžkém na žaludek. V tuto chvíli byste byli unavení a měli chuť si odpočinout, což vaší koncentraci příliš nepřidá. Stejně tak se snažte nejíst v autě (maximálně menší svačinky). Pravidelně zastavujte a tyto zastávky využívejte k jídlu, protažení se či ke krátké procházce. Strava během cesty by měla zasytit, být vyvážená, ale současně vás nezaplácat tak, že nebudete schopni řídit. Pokud cestujete s malými dětmi, zastavujte každou hodinu, každé tři hodiny by pak měla být delší přestávka, během které řidič nabere novou energii.

Půjčovna dodávek Praha a půjčovna dodávek Brno radí: Nezapomínejte na pití

Pitný režim je něčím, co spousta z nás zanedbává. O řidičích za volantem nemluvě. Každý z nás by měl za den vypít minimálně dva litry tekutin, konkrétní množství se pak liší člověk od člověka. Proto s sebou v autě mějte i vodu nebo třeba čaj. Na čerpacích stanicích se pak můžete osvěžit studenou vodou.

Dejte si pozor na klimatizaci

Klimatizace je chytrým vynálezem, naše půjčovna dodávek Brno a půjčovna dodávek Praha to vědí. Nikdy však klimatizaci nepoužívejte jinak, než je správné. Teplota nastavená v autě by neměla být nižší o více než 7-10°C oproti teplotě venkovní. Střídavé teploty mají na náš organismus špatný vliv.

Pořádně se připravte

Abyste předešli nervozitě během cesty, důkladně se na ni připravte. Ujistěte se, že jste sbalili vše potřebné. Také, že jste udělali vše, co jste chtěli. Nezapomeňte si s sebou vzít ubrousky či kapesníčky s náhradním oblečením na osvěžení. Dodávky z půjčovny dodávek Praha a půjčovny dodávek Brno jsou tím pravým vozidlem pro všechny, kteří chtějí, aby jejich cesta proběhla co nejvíc příjemně.