Ostatní

Přemýšlíte o výletu na vodu? Jižní Čechy pro vás budou nejlepší volbou!

Rádi vyrážíte každý rok na jednu z mnoha populárních českých řek na vodu? Nebo naopak velice rádi chcete vyzkoušet tuto aktivitu poprvé? Inu, ani jedno pro vás není problém. Uprostřed léta je ale velice často komplikací sjízdnost řek, protože v některých částech republiky není dostatek vody z dešťů a řeky jdou tak pod hladinu sjízdnosti.

A přenášení lodi či raftu přes kamenité dno dokáže pokazit jinak příjemné vodácké zážitky. Jenže v jižních Čechách se díky velice častým dešťům nemusíte takové situace bát. Zcela naopak, zde si můžete užít letní sezonu, která vám vykouzlí pověstný „rohlík“ na tváři až do zimních měsíců.

Možnost sjet celou Vltavu již od hranic

Jen málokterá řeka vám nabídne možnost se projet víceméně po celé její délce. Hned poté, co Vltava zteče ze Šumavy jako potůček do nížin, tak protéká skrze důležitá historický města. Jedním z nich je také Vyšší Brod, který je situovaný velice blízko hranic s Rakouskem. A mimo toho, je také vyšší brod rozhodně jednou z nejlepších lokalit pro návštěvu právě na vodu. Je zde populární půjčovna raftů Vyšší Brod a zapůjčit si lze i lodě. Po toku si tak můžete sjet Vltavu víceméně již od hranic.

Průjezd českým historickým klenotem

Historicky byla vždy města budována na vodních tocích, protože přítomnost vody je zásadní. Proto není divu, že přes nejdůležitější historický města jižních Čech vede právě tok Vltavy. A to konkrétně přes pohádkový Český Krumlov, který nabízí spoustu atrakcí pro místní i turisty z celého světa. Místní půjčovna lodí Český Krumlov vám nabídne dostatek pohodlí a možnost zakotvit. Vy si tak můžete bez starostí užít procházky po městě, včetně prohlídky místního zámku a zámeckých zahrad vysoko na zářezem řeky Vltavy.

Dostatek zábavy až do středních Čech

Vltava se táhne až do Mělníka, kde se poté vlévá do naší nejdelší řeky Labe. Po celou dobu vám přitom nabídne spoustu zábavy i míst, kde se vyplatí zastavit. Přitom vám půjčovna lodí Vltava nabídne své zastávky po celé délce. Vy si tak můžete užít zastávky mimo jiné i v pohádkové Hluboké nad Vltavou, nebo v historickém městě Táboře.