Cestopisy Cestování po ČR Novinky Rady na cestu Tipy na výlet

Církevní památky – kam se za nimi v České republice vydat? 2

Cesty po České republice nemusí nutně znamenat cestu za vínem, za nechvalně známými památkami a podobně. Máte-li rádi cesty po klášterech a kostelech? Nasáváte jejich jedinečnou a krásnou atmosféru? Budete-li někdy v okolí těchto místo, určitě se zastavte a na chvíli vnímejte jejich jedinečnost a dechberoucí atmosféru. Kam můžete jet?

Praha – Pravoslavný kostel sv. Michala na Petříně

Jihovýchodní svah vrcholu Petřína se pyšní pravoslavným kostelem. Jmenuje se Karpatský chrám svatého archanděla Michaela. Hovoří se o něm, že zde byl převezen z Medvedovce u Mukačeva. Údajně jej lidé do poslední třísky rozebrali, každý jeden díl očíslovali a poté jej převezly železničními vagóny do Prahy.

České Budějovice – Dominikánský klášter

Nejstarší památkou Českých Budějovic je Dominikánský klášter s chrámem Obětování Panny Marie. Tento klášter byl postaven při zakládání města České Budějovice a stal se tak tehdy součástí městského opevnění. Kromě kamene se zde při stavbě využívaly také cihly. Klášterní kostel Obětování Panny Marie je nejcennější umělecko-historická památka, kterou v Českých Budějovicích najdete.